Feyziye Mektepleri Vakfı’nın 8 yıldır aralıksız düzenlediği FMV Kültür Konferansları’nın, yeni eğitim öğretim yılında ilk konuğu Dr. Orhan Çekiç olacak. İstanbul Gedik Üniversitesinde Atatürk İlkeleri ve Devrim Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi olan ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan birçok makalesinin yanı sıra hazırlayıp sunduğu televizyon programlarıyla da tarihe ışık tutan Dr. Orhan Çekiç, İstanbul’un kurtuluşunun yıl dönümü olan 6 Ekim Çarşamba günü saat 18.00’de “İstanbul’un Yeniden Fethi 6 Ekim” isimli çevrim içi bir konferans gerçekleştirecek.

Feyziye Mektepleri Vakfı , 8 yıldır alanında saygın isimlere ev sahipliği yaptığı Kültür Konferanslarının yeni sezonunda Dr. Orhan Çekiç’i konuk alacak. Tarihçi ve yazar Dr. Orhan Çekiç, İstanbul’un kurtuluşunun yıl dönümünde “İstanbul’un Yeniden Fethi 6 Ekim” konulu konferansta izleyicilerle buluşacak.

İstanbul’un kurtuluşu olan 6 Ekim’de günün anlam ve önemini katılımlarla paylaşacak olan Dr. Öğretim Üyesi Orhan Çekiç, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İdare ve Siyaset Bölümü’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora yapmıştır. Dr. Orhan Çekiç, “Uluslararası Terörizm ve Ermeni Terörü” çalışmasıyla, 1983 Şevket Bilgin Ödülü’nü almıştır. Ayrıca; Atatürk Society of Amerika Derneği, TBMM’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle Dr. Orhan Çekiç’i “Atatürk Cumhuriyet Tarihi Bilim Ödülü’ne layık görmüştür. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here