CHP Erzurum İl Başkanı taciz iddiasıyla görevden alındı
CHP Erzurum İl Başkanı taciz iddiasıyla görevden alındı

Sözde kadın haklarının savunucu CHP’de bir taciz skandalı daha patlak verdi. CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz’un tacizi ses kaydıyla ortaya çıktı.

ÇAYCILIK YAPAN KADINA İĞRENÇ TACİZ

Daha önce Maltepe, Sultangazi ve Bitlis’te taciz, Malatya Kale’de ise tecavüz skandallarıyla gündeme gelen partide bu kez de Erzurum’da yaşanan skandal patlak verdi. Erzurum İl Başkanlığı’nda çalışan bir kadın uğradığı tacizi anlattı. Çaycılık yapan kadın, CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz tarafından taciz edildi. Mağdur kadın taciz anlarını kaydederken, yaşadığı korku dolu anların sesine yansıdığı da duyuldu.

SESSİZCE İSTİFA

CHP’deki bir süre önce ardı ardı yaşanan taciz ve tecavüz skandallarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez skandalın adresi, Erzurum İl Başkanlığı oldu. CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz’un eşinden ayrılan ve geçimini sağlayabilmek için CHP İl Başkanlığı binasında çaycılık yapan bir kadına tacizde bulunduğu ortaya çıktı. İddiaya göre, Oğuz çaycı kadınla birlikte olmak istedi.

Kadından istediği yanıtı alamayan Oğuz, kadına sürekli tacizde bulunmaya başladı. Başkan Oğuz’un sözlü tacizlerinden bunalan kadın yaklaşık bir ay önce, Oğuz’un konuşmalarını kayda aldı.

Sabah’ın haberine göre taciz olayı ile ilgili bilgi, CHP Genel Merkezi’ne ulaşınca herhangi bir açıklama yapılmadan sessiz sedasız İl Başkanı Oğuz’un istifası alındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz hakkında, bir kadına sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Oğuz’un sözlü tacizde bulunduğu öne sürülen ve partinin İl Başkanlığında çalışan kadın, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına konu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu üzerine Oğuz hakkında savcılıkça soruşturma açıldı.

Soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

.

.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here